Skaitovų konkurso II etapas

Vilniaus Filaretų pradinėje mokykloje 2022 m. sausio 25 d. įvyko Meninio skaitymo skaitovų konkursas, kurį organizuoja Lietuvos neformalaus švietimo centras, „Ant žodžių sparnų“ II etapas.

I etapas vyko kiekvienoje klasėje, iš kurios buvo deleguota po du atstovus dalyvauti antrame etape.

II etape dalyvavo net 20 pačių geriausių skaitovų su nuostabaus grožio eilėraščiais. Kompetetingai komisijai (bibliotekininkė Ilona Skiparienė, muzikos mokytojas Robertas Matevičius, pavaduotoja Jolita Juknevičienė ir komisijos pirmininkė prof. Viktorija Kuodytė) teko rimtas iššūkis šrinkti nugalėtojus 1-2 klasių grupėje ir 3-4 klasių grupėje.

1-2 klasių grupės nugalėtoju paskelbtas 2C klasės mokinys Julius.

3-4 klasių grupės nugalėtojomis paskelbtos 3D klasės mokinė Adelita ir 4D klasės mokinė Liepa.

Julius ir Liepa dalyvaus kitame Meninio skaitymo konkurso Vilniaus miesto etape.

Džiaugiamės ir dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname laimėtojus!!!

Sausio 13-oji

Mūsų atmintis gyva. Siunčiame laisvės gynėjams atviruką.

Žibintų šventė 2021 m.

2021 m. lapkričio 11 d. Filaretų pradinėje mokykloje tradiciškai buvo minima šv. Martyno diena. Vokiečių kalbos mokytojų Rimos Oganesian ir Jolantos Turlienės iniciatyva tamsų rudens vakarą Filaretų mokyklos kiemą nušvietė Šv. Martyno žibintai bei praskaidrino bendruomenės rudenines nuotaikas smagiais vokiečių kalbos eilėraščiais bei dainomis.

Šventas Martynas – tai romėnų karys, gyvenęs IV a. Jis buvęs itin gailestingas ir besirūpinantis bedaliais, likimo nuskriaustais žmonėmis. Pasakojama, kad vieną šaltą žiemos dieną prie miesto vartų sutikęs į ledo gabalą sustirusį elgetą. Jis sustojęs ties juo, nusisiautęs savo apsiaustą, perrėžęs šį pusiau ir vieną dalį atidavęs sušalusiajam. Tąnakt susapnavęs Kristų, apsigobusį apsiausto puse ir pasakiusį, kad „viską, ką padarai gero mano broliams ar seserims, padarai gera ir man“. Pabudo karys suvokęs, kad savo gyvenimą nori skirti vargšų globai ir tapo vienuoliu. Šv. Martyno dieną, lapkričio 11-ąją, eisenos su šviečiančiais žibintais užgimė Vokietijoje, kur ši rudens šventė turi senas tradicijas.