Kategorijos
Naujienos Renginiai

Anglų kalbos diena

Balandžio 23d. JTO mini Tarptautinę anglų kalbos dieną.

Ši diena tradiciškai pasirinkta, nes tai teigiama esanti žymiausio anglų tautybės rašytojo ir dramaturgo Viljamo Šekspyro gimimo ir mirimo diena.

Paminėti tarptautinei anglų kalbos dienai, Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Augustina vedė antrų, trečių ir ketvirtų klasių mokiniams, kurie mokosi anglų kalbą kaip pirmąją užsienio kalbą, edukacines pamokas apie Viljamo Šekspyro biografiją ir kūrybą.

Mokytoja supažindino mokinius kokioje šeimoje augo Šekspyras, kaip skyrėsi tuometinė (XVI a.) mokykla nuo šiuolaikinės mokyklos, kaip Šekspyras kūrė, kokią įtaką jis ir jam turėjo teatras bei kaip Šekspyras modernizavo tuometinę “Middle English” į šiomis dienomis naudojamą “Modern English”, kuri gausi epitetų, vaizdingų būdvardžių pasiskolintų iš kaimyninių romanų kalbų šeimos (prancūzų, ispanų, italų, lotynų kalbų) bei gerokai melodingesnė ir skambesnė.

Mokiniai/-ės kuriems/-ioms buvo pravestos pamokos drauge kūrė ir bendrą projektą. Kiekviena klasė užrašė po 2-3 sakinius apie Šekspyro biografiją ir kūrybą, bei dalimis piešė Šekspyro portretą.

Galutinis spalvingas ir nuotaikingas bendras projekto rezultatas yra eksponuojamas.