Kategorijos
Dvikalbis ugdymas Mokiniams Tėvams

Vokiečių kalbos renginiai

Europos kalbų dienos

Kiekvienai metais mokykloje Rugsėjo 26-ąją dieną švenčiame Europos kalbų dieną. Šią dieną visa Europa švenčia jau nuo 2001 metų. Šventės tikslas – iškelti daugiakalbystę kaip vieną iš didžiausių Europos vertybių, įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, skatinti įvairių kalbų mokymąsi bei kultūrų sklaidą Lietuvoje ir Europoje.

2021 m. Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 d. Filaretų mokyklos mokiniai ir mokytojai minėjo Europos kalbų dieną.

Šauniosios užsienio kalbų mokytojos Rima Oganesian ir Jolanta Turlienė su ketvirtokais pasveikino visą bendruomenę įvairiomis Europos šalių kalbomis: ispanų, italų, lenkų, rusų, prancūzų, vokiečių, anglų ir žinoma lietuvių kalbomis. Šventės metu skambėjo nuostabios dainos lietuvių, vokiečių ir anglų kalbomis, o labiausiai nustebino vaikų paruoštos greitakalbės ne tik lietuvių, bet ir rusų, anglų, vokiečių bei švedų kalbomis!!!

2018 m. Europos kalbų diena

2018 metais Kalbų dieną paminėjome kartu su studentais iš Vokietijos. Būsimi pradinių klasių mokytojai suvaidino voriuko istoriją anglų ir vokiečių kalbomis, kartu su mokiniais dainavo voriuko dainelę, išmokė sveikintis ir atsisveikinti įvairiomis Europos šalių kalbomis.

Vokiečių kalbos dienos Lietuvoje

Vokiečių kalbos dienos tapo tradiciniu kasmetiniu renginiu, per kurį visa Lietuva prabyla vokiškai!

Kasmet mūsų mokykla jungiasi prie šios gražios Vilniaus Goethes instituto iniciatyvos.

2021 m. Vokiečių kalbos dienos

2021 m. Spalio 18 ir 19 dienomis mokykloje vyko linksmosios muzikinės vokiečių kalbos pamokėlės.

4B ir 3D klasių mokiniai integravo šokio ir muzikos pamokas į vokiečių kalbos pamoką.

2021 m. spalio 19 d. Filaretų pradinėje mokykloje vyko dirbtuvės pirmų ir antrų klasių mokiniams STEBUKLAI SU VOKIEČIŲ KALBA. Dirbtuvėse „Stebuklai su vokiečių kalba“ mokiniams vokiečių kalba derinama su paprastų fokusų mokymųsi. Fokusai – tai galimybė mokantis ugdyti įvairius gebėjimus ir jausmus, pavyzdžiui, kalbėjimo džiaugsmą, judesių koordinaciją, pasitikėjimą savimi, vaidmenų prisiėmimą, bendrystės jausmą ir loginį mąstymą.

Mokiniai fokusus atliko vadovaudami patyrusio iliuzionisto Tobias Campoverde, jo instrukcijos pateikiamos paprasta vokiečių kalba. Mokydamiesi mokiniai turės bendradarbiauti tarpusavyje ir „šokinėti“ iš gimtosios kalbos į vokiečių kalbą.

2018 m. Vokiečių kalbos dienos

2018 metais  spalio 22-26 dienomis  Filaretų pradinės mokyklos mokiniai kartu su vokiečių kalbos mokytojomis prisijungė prie Vokiečių kalbos dienų Lietuvoje iniciatyvos.

Per vokiečių kalbos pamokas mokiniai visą savaitę keliavo su kiškeliu Felix po Vokietijos miestus, pažino šalį, kurios kalbą mokosi, rašė jam ir jo draugei Sophie laiškus, piešė piešinius ir surengė kūrybinių darbų parodą.

Šv. Martyno diena

2018 m. lapkričio 12 dieną 16 val. mokyklos bendruomenė rinkosi į Žibintų šventę. Rinkome originaliausią žibintą, vaišinomės karšta arbata!