Kategorijos
Naujienos Renginiai

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Š.m. lapkričio 14 – 20 dienomis Filaretų mokykloje vyks Šiaurės šalių literatūros savaitė.

Šių metų literatūros savaitės tema „Gamta Šiaurėje”, o pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja – tamsiausiu metų laiku uždegti žvakes ir jaukiai skaityti.

Šiaurės šalių asociacijų „Norden” sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui bei pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros įstaigų Šiaurės ir jų kaimyninėse šalyse organizuojami knygų skaitymai, parodos, pokalbiai, kiti kultūriniai renginiai.

Pirmadienį, lapkričio 14 d., mokiniai su mokytojais skaitys ištrauką iš knygos:

Malin Kivelä & Martin Glaz Serup. Jei sutiktum lokį.

„Suaugusieji dažnai sako, kad gamta yra tokia nuostabi. Taip gera išeiti pasivaikščioti į tyrą orą. Jie taip pat tvirtina, kad lokiai žmonių bijo ne mažiau nei mes jų. Bet ar tai tiesa?”

Jei sutiktum lokį – puikus bendradarbiavimo kuriant paveikslėlių knygą pavyzdys. Martin Glaz Serup iš Danijos ir Malin Kivelä iš Suomijos yra knygelės teksto autoriai, o iliustracijas kūrė Lina Bondestam iš Suomijos. Šilto humoro pilna knygelė nagrinėja klausimą, ką reikėtų daryti sutikus lokį. Tai istorija apie veikėją, išsiruošusį į žygį miške, tačiau pagrindinis knygos veikėjas yra lokys. Žmogaus ir lokio susitikimas yra aprašomas žaismingai rimtai, visas pasakojimas balansuoja tarp faktų ir išmonės. Nėra jokios prasmės bėgti, nes lokys už žmogų greitesnis. Jokiu būdu nerėk. Geriau su lokiu pasikalbėk apie orą ar suskelk jam kokį juokelį. Greičiausiai tu tikrai pieši geriau nei lokys.

Knyga nominuota Šiaurės Tarybos Vaikų ir jaunimo literatūros premijai 2022.