Kategorijos
Mokiniams Projektai Renginiai

Šiaurės šalių literatūros savaitė

Projekto partneriai

Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai Šiaurės ministrų tarybos, Šiaurės šalių asociacijos „Norden” sąjungos bei „Norden i skolan” („Mokykloms apie Šiaurės šalis”) organizuojama kasmetinė tradicinė šviesos ir knygos šventė.

Projekto tikslas

Tradicinė šviesos ir knygos šventė skirta priminti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikti progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviesti tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį. 

Projekto veikla

Šiaurės šalių literatūros savaitės metu tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros įstaigų Šiaurės šalyse ir jų kaimyniniuose kraštuose bus organizuojami knygų skaitymai, parodos, pokalbiai, kiti kultūriniai renginiai.

Tamsiausiu metų laiku uždegsime žvakes ir skaitysime. Tai yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Pirmadienis yra didžioji skaitymų diena. Būtent tą dieną stengsimės pritraukti kuo daugiau dalyvių. Tuo pačiu metu įvairiomis kalbomis Šiaurės ir Baltijos šalyse daugiau kaip 2000 vietų skaitysime ištraukas iš Šiaurės šalių autorių knygų.

Šiaurės šalių literatūros savaitės metu rengiami skaitymai „Auštant” (skaitymai vaikams ir paaugliams) ir „Sutemų valanda” (skaitymai suaugusiems). Vieni rytiniai skaitymai skiriami patiems mažiausiems, kiti – jau ūgtelėjusiems.

Projekto trukmė

Projektas mokykloje vykdomas nuo 2008 m. Tęstinis.

Projekto vadovas

Vilniaus Filaretų pradinės mokyklos bibliotekininkė Ilona Skiparienė, tel. 8 (5) 215 4963, el. paštas ilona.skipariene@filaretai.lt

Projekto įgyvendinimas

Filaretų pradinė mokykla puoselėja tradicijas ir 2020 metais, esant sudėtingai situacijai dėl paskelbto karantino, rado galimybes dalyvauti vaikų taip pamėgtame renginyje „Šiaurės šalių literatūros savaitė”. Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė vaikus, jaunuolius ir suaugusius pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir paieškoti savo vietos pasaulyje.

Šiaurės šalių literatūros savaitė skatina mus visus matyti pasaulį per literatūrą. Skaitymas suteikia mums fantastišką galimybę keliauti ir patirti pasaulį. Nepaisant to, kad esame skirtingose pasaulio vietose, mus visus suvienija bendra idėja ir buvimas tos pačios skaitymo bendruomenės dalimi.

Mūsų mokyklos iniciatyvių, nuostabių mokytojų Rimos Balčiūnaitės ir Birutės Balčiūnaitės dėka, vaikai visą savaitę skaitė autorės Kristin Roskifte kūrinį „Visi iki vieno”. „Visi iki vieno” – šiuolaikiška paveikslėlių knyga. Originalus knygos pavadinimas „Alle sammen teller” reiškia ir skaičiavimą drauge (aritmetikos pradžiamokslis), ir tai, kad mes visi iki vieno esame svarbūs ir vertingi. „Septyni su puse milijardo žmonių vienoje planetoje. Kiekvienas turime savo unikalią istoriją. Visi esame svarbūs, visi iki vieno. Ir vienas jų esi tu!”