Kategorijos
Naujienos Renginiai Tėvams

Stovykla „Smalsučių vasara 2022” devintoji diena

2022-06-23 Devintoji ir paskutinė  „Smalsučių vasara 2022” stovyklos diena.

Ką veikėme paskutinę stovyklos dieną? 

• Stovyklautojai užsakytu autobusu keliavo į Dzūkiją (tikslesnis maršrutas: Vilnius-Musteika-Marcinkonys-Mančiagirė (Ūlos akis)- Vilnius). 

• Atvykus į Musteiką mus pasitiko ponas Romas – mielas dzūkas. O čia smagi edukacija Dzūkijos kaime Musteika apie bites ir bitininkystę. Apžiūrėję Drevinės bitininkystės ekspozicija įrengtą Musteikos kaime, kur yra  įkurtas senovinių kelminių avilių bitynas, o aplinkinių miškų drevėse gyvena bitės. Drauge pasukome į mišką, kur bitininkas Romas kopė į medį ir demonstravo meistriškai drevinės bitininkystės paslaptis. Čia taip pat galima pamatyti, kaip kelminiuose aviliuose prižiūrimos bitės, kaip tvarkomas medus ir vaškas. Taip pat galima pamatyti, kaip daromi kilminiai aviliai, nedideli aviliai – vabikai, skirti bičių spiečiams vilioti. Bityne galima išbandyti ne vieną amatą. Vaikai sužavėti su nekantrumu laukė, o kas bus toliau. Kas dar jų laukia Dzūkijos Šiluose? 

• Kita mūsų stotelė buvo didžiausiame Lietuvos kaime Marcinkonyse. Čia mes aplankėme lankytojų centre esančią ekspoziciją, kurioje su gido Romo pagalba pavyko pažinti  Didžiausią Lietuvoje Dzūkijos nacionalinį parką – upių ir upelių, laukinės gamtos ir gyvų tradicijų lobyną. Tik čia galima pamatyti daugybę upių: nuo mažiausio šaltinio, upokšnio iki didžiausios Lietuvos upės Nemuno. Čia didžiausi laukinės gamtos plotai, grybingiausi miškai – bekraščiai pušynai. Tik čia galima prisiliesti prie gyvų tradicijų ir papročių, senųjų amatų, pavaikščioti po unikalius senosios medinės architektūros tradicijas išsaugojusius kaimus. Čia dar kelia tuoktuves tetervinai ir kurtiniai, naktimis galima išgirsti ūbaujant apuoką, kaukiant vilkus, saulėje šildosi baliniai vėžliai. Parko miškai – vieni grybingiausių Lietuvoje. 

• Po nuostabios ekskursijos mūsų laukė dar viena staigmena, apsilankymas ir savo akimis galimybė pamatyti gamtos stebuklą ŪLOS AKĮ.

Ūlos akis  – verdenė, esanti Ūlos upės kairiojo kranto terasoje, Varėnos rajono Marcinkonių seniūnijoje netoli Mančiagirės. 2000 m. versmė paskelbta hidrogeologiniu gamtos paminklu.

• Šioje nuostabioje vietoje vyko ir mūsų stovyklos uždarymas picų vakarėlis. 

•Visi pilni gerų emocijų ir patirtų įspūdžių sėdome drauge į autobusą ir čiauškėdami važiavome jau Vilniaus link. Pro autobuso langą nuolatos galėjome stebėti ir grožėtis Dzūkijos Šilais. 

• Tariame visiems AČIŪ už puikiai praleistą laiką drauge! 

Ačiū stovyklautojams už ištvermę, smalsumą, įsitraukimą į veiklas, už gerą nuotaiką ir plačias šypsenas! 

AČIŪ sakome ir vienas kitam, stovyklos vadovai, už bendradarbiavimą, vienas kito palaikymą ir visuomet puikią nuotaiką! 

Stovyklą skelbiame uždaryta! 

Linkime visiems saulėtos ir smagios vasaros!!!

Su nuoširdžiausiais linkėjimais stovyklos „Smalsučių vasara 2022” vadovai.